درباره سایت

سایت ویدئوآرتیست در بهار 1391 ، با مرکزیت شهر اصفهان ، راه اندازی شد تا فضایی باشد برای ارائه آثار ویدئوآرت هنرمندان ایرانی.ارائه آثاری تاثیرگذار وجاودان از هنرمندانی فرهیخته وخلاق از سرزمینی پاک واصیل. فضایی جهت بسط و گسترش هنرویدئو و معرفی هنرمندان ویدئوآرتیست.
ویدئوآرتیست یک نمایشگاه آنلاین و دائمی است که در آن هنرمندان ایرانی فرصت ارائه آثار و معرفی خود را درگسترهء وسیع و بدون مرز دنیای مجازی دارند. امکانی که فرصت برقراری ارتباط میان هنرمندان ، کییوریتورها ، گالری داران ، موزه داران ، کارشناسان هنری، منتقدین و پژوهشگران علاقه مند به هنر ویدئوآرت ایران را فراهم می آورد.
ویدئوآرتیست با داشتن مخاطبین عام و خاص خود، سعی بر معرفی هرچه بیشتر این هنر، در بستر جامعه دارد.
علاوه بر استفاده از فضای مجازی، ویدئوآرتیست با برگزاری جشنواره ای باهمین عنوان، بصورت دوسالانه، به شناسایی استعدادهای جوان ، ایجاد ارتباط میان هنرمندان باتجربه و علاقمندان ، برگزاری همایش و نمایشگاه می پردازد.
از دیگر فعالیتهای ویدئوآرتیست میتوان به برگزاری ورکشاپهای آموزشی، نمایشگاههای تخصصی در شهرهای مختلف و نیز معرفی و ارائه آثار ویدئوآرت در فضاهای عمومی اشاره کرد.همچنین برقراری ارتباط با دیگر گروههای فعال در زمینه هنرویدئو در سراسر جهان ، برگزاری نمایشگاه از آثار هنرمندان ایرانی درسایر کشورها و ارائه آثار هنرمندان خارجی در نمایشگاههای داخلی از جمله این فعالیتهاست.
ویدئوآرتیست یک رویداد کاملا مستقل بوده که از آغاز سال 1393 فعالیتهای خود را تحت مسئولیت حقوقی موسسه خدمات تحقیق و پژوهش "سپانو"  به مدیریت عاملی فرشته عالمشاه ، قرار داده است.

کییوریتورها ، هنرمندان ، پژوهشگران ، گالری داران و موزه داران محترم از سراسر جهان که علاقه مند به همکاری با ویدئوآرتیست میباشند ، میتوانند پیشنهادات خود را در قالب پروژه های مشترک طرح و ارائه نمایند ، این ارتباط از طریق ایمیل سایت videoartist.ir@gmail.com  مقدور می باشد.

هنرمندان ایرانی فعال در زمینه ویدئوآرت که تمایل به عضویت در سایت و مجموعه فعالیتهای آن دارند میتوانند علاقه مندی خود را از طریق ایمیل videoartist.ir@gmail.com بیان نموده و در جریان شرایط عضویت قرار گیرند.

  فرشته عالمشاه
  موسس و مدیر "ویدئوآرتیست"

 

  تیم کارشناسی :   فریده شاهسوارانی ، فرشته عالمشاه ، رسول معرک نژاد ، بهنام کامرانی


توجه : ویدئوآرتیست ، هیچ نماینده یا نمایندگی نداشته و تایید طرحهای مشارکتی ، نمایشگاهها، ورکشاپ ها و... تنها از طریق ارتباط مستقیم با مدیریت سایت بوسیله ی ایمیل videoartist.ir@gmail.com  قابل تایید بوده و در غیر این صورت فاقد اعتبار است.  هرگونه نشر و یا پخش ونمایش آثار موجود در سایت ،بدون کسب اجازه از مدیریت سایت و بدون اطلاع هنرمندان ،ممنون بوده و پیگرد قانونی دارد.